Vilniaus universiteto
Latvistikos kabinetas

2012-04-19: Latvistikos kabinetas „Filologų naktyse 2012“

Kiekvienais metais tradicinio renginių ciklo „Filologų naktys“ metu Sarbievijaus kiemelyje šurmuliuoja Kalbų mugė. Tai patrauklus būdas pristatyti savo specialybę, sužinoti daug įdomios ir naudingos informacijos apie kalbas, kurių mokosi filologai bei smagiai ir turiningai praleisti laiką. Šiais metais mugėje buvo pristatytos net septynios kalbos, tarp kurių po milžiniška trispalve apsistojo ir latvistikos paviljonas.

Šiai dienai buvo ruošiamasi iš anksto. Mums talkino Baltistikos katedros dėstytojai E. Žilinskaitė, E. Švageris, A. Navickaitė-Klišauskienė ir V. Rinkevičius. Sulaukėme ir gausios studentų lituanistų pirmakursių, studijuojančių latvių kalbą, pagalbos – jie noriai ir energingai dainavo latviškas dainas, bandė susirinkusiems perteikti latvių kalbos ir kultūros grožį ir ypatingą subtilumą.

Didžiulė Latvijos vėliava ir besišypsantys studentų veidai traukė susidomėjusius. Džiaugiuosi, kad pavyko ir mums parodyti save, pamėginti sugriauti įsišaknijusius stereotipus apie latvių būtį. Savo ruožtu norėčiau padėkoti visiems, vienaip ar kitaip prisidėjusiems prie šio renginio. Tai tik įrodė, kad nereikia masės tam, jog šventė taptų patraukli žiūrovui – užtenka užsidegimo ir begalinio noro – prieš tai dar nėra neatsivėrusių durų.

Igoris Zujevas

Renginio nuotraukos.

Vilniaus universiteto Latvistikos kabinetas, Universiteto g. 5, LT-01513 Vilnius, Lietuva